otrdiena, 2011. gada 27. septembris

Ceļojums nedēļas garumā...

Esmu atgriezusies mājās pēc nedēļu ilgas viesošanās pie bērniem, mazbērniem- iespaidi, iespaidi, skaists laiks, pozitīvas emocijas un neliels miega bads:)
Vispirms 2 dienas Nīderlandē , Eindhovenā pie jaunākās meitas Ievas .


pilsēta ar rūpniecisku pieskaņu, bet arī jauki rindu māju rajoni. Ievai ar draugu mājās kaķenīte Tara (!) ar nezināmu pagātni, droši vien ļoti bēdīgu, jo kaķis ir nenormāli kautrīgs un bailīgs, atzīst tikai savu saimnieci.
Bija draugu ballīte par sēņu tēmu , kurā labi iederējās arī  ĀBOLU-SĒŅU kūka (jā, jā , nepārrakstījos, varat minēt, kā tādu cep)

Nu, protams, cep parasto iemīļoto ābolu kūku, kāda nu kuram garšo, un virspusi dekorē ar mīklas sēnītēm:). Garšo labi! (Kūkai vidū sēņotāja figūriņa)
Pēc tam divarpus dienas pavadījām Strasbūrā pie vecākās meitas Kristīnes . Izspēlējos ar mazbērniem, izstaigājām Strasbūras centruŠim skatlogam mierīgi garām paiet nevarēju.
Francūži saka, ka Strasbūŗa ir Ziemassvētku galvaspilsēta, tāpēc laikam  viņi domā par šiem svētkiem vairāk kā citi. Katrā ziņā vienreiz aplūkot šo pilsētu Ziemassvētku laikā ir vērts!
Kārtējo reizi pārliecinājos, ka francūži (nu vismaz Strasbūrā) nav nekādi tējas fani... Kādā restorāniņā diezgan īgna viesmīle atnes pasūtīto tēju lielās pialās (jauki!) . Izrādās, ka pasūtītās  Earl Grey vietā ir kaut kāds nebaudāms šķidrums ar dīvainu smaržu  (man jau šķita, ka tā varēja būt dūmu  tēja), un kā paskaidro oficiante (parāda tējas paciņu) , tā esot lieliska ALTERNATĪVA Earl Grey variantam... ha-ha , vai tad nevajag brīdināt?? Pie tam ēdienkartē Earl Grey tiek tulkots franciski kā Babushka:):)  Nu pēc tādas tēju vecmāmiņas tas arī smaržoja... Un pēc nelielas diskusijas , tiek atnests otrais melnās tējas variants, kas vismaz izskatījās kā melnā tēja un bija dzerams...
Nu, bet tie jau ir zināmi sīkumi..Strasbūra ir patiešām skaista pilsēta, man gribas teikt, -mājīga,jo īpaši zaļš, kluss un jauks ir rajons, kur dzīvo manējie (netālu no mājas var aprunāties ar zirgu Morito, vai paskatīties uz kaimiņu vistām, vai pīlēm, gulbjiem upītē).pa ceļam no dārziņa pamanāmies nolasīt valriekstus no ceļmalas koka:)
Strasbūrā daudz skaistu parku, zaļu stūrīšu, kur bērniem izskrieties, aplūkot dzīvnieciņus , puķes, kokus tuvāk

Un neiztrūkstošas pilis .....viesnīca ar tenisa laukumu un dažādām  interesantām skulptūrām parkā.......
Arī pie Kristīnes  mūs sagaida kaķe-Murčiks , cienījama vecuma (domājams ap gadiem 11-12) Murčiks jeb latviskajā variantā Murriāna ir atceļojusi uz šejieni kopā ar saimnieci no Latvijas un ir kaķis ar tik interesantu dzīvesstāstu, ka būtu pelnījusi grāmatu par sevi! Ļoti , ļoti draudzīga, mīl bērnus, kas ,laikam, vispār ir retums kaķu vidū...


Varētu jau rakstīt daudz, bet nemocīšu jūs ar gariem aprakstiem.   Sakarā ar ceļojumu esmu palaidusi garām vienu svarīgu datumu , bet par to RĪT. Pienāciet atkal:)

13 comments:

 1. Vai cik skaisti skati, ainavas, kaķi un ogas...! :) paldies par ieskatu ceļojumā, izskatās, ka tas bija skaists!

  AtbildētDzēst
 2. priecājos, ka Tev bijis tik skaists ceļojums, tai pat laikā man šķiet mazliet skumīgi, ka ar saviem mīļajiem vari satikties vien mirkli...
  Cik jocīgi tas skan, jo ar mīļajiem, kas ir tepat tuvumā, reizēm pamanamies tikties vēl retāk :), tomēr ir tā apziņa, ka viņi tepat vien ir :)))

  AtbildētDzēst
 3. ĀĀĀ, tas veikaliņš tiešām ko vērts.Izpētīju sīkāk-vai tas viss ar rokām šūts? Zaķis nu ar vienkārši apburbuļojoši dievīgu ģīmi!!! Un tā piramīda ar traktoru galā.....

  AtbildētDzēst
 4. Inesīt, nekas nav tikai balts vai melns, vai ne? Galvenais taču ir zināt, ka viss ir labi...Ir dažādi plusi un mīnusi šim faktam... Katrā ziņā , ir vieglāk pārraut to "nabas saiti" ar bērnu, kas ir absolūti nepieciešami...nekad negribētu būt tāda mamma, kas aprūpē bērnu līdz pēdējai iespējai... tāpat jau ir grūti reizēm saprast, ka jāstāv klusu... visu neredzot, arī mazāk nevajadzīgu uztraukumu... Globalizācija ir un būs neatkarīgi no mūsu domām par to... es vismaz priecājos, ka visi tepat Eiropā, zinu dažus vecākus, kuru bērni un mazbērni Amerikā un Austrālijā....
  Zkss-tai veikalā nemaz iekšā neiegāju, tāpēc grūti pateikt, vai tas viss roku darbs...:)

  AtbildētDzēst
 5. skaists ceļojums un skaistas bildes :)

  AtbildētDzēst
 6. Jauks ceļojums! Skaistas bildes un feini kaķi! Tara - no Vējiem līdzi?Veikaliņi mīlīgi;))

  AtbildētDzēst
 7. Jā, varbūt, ka no "Vējiem līdzi", kas to lai zina. Viņi saņēma kaķīti ar visu vārdu no iepriekšējās saimnieces, kura pārcēlās dzīvot citur... kaķim bija kārtējā trauma...

  AtbildētDzēst
 8. Un kur seenjoshanas un kastanjoshanas bildes??!

  AtbildētDzēst
 9. Cik jauks brauciens Tev bijis!Un tādi - gan mazie,gan lielie ceļojumi taču ir tik pozitīvi uzlādējoši un iedvesmojoši!!!:))

  AtbildētDzēst
 10. Jā Inese, ceļojumi tiešam uzlādē.

  AtbildētDzēst