trešdiena, 2011. gada 13. aprīlis

Informācija no draugiem.lv

Šo ceturtdien upcycling darbnīca TAKĀ!!!


Tātad, mani mīļie draugi! Beidzot jums ir iespēja izmēģināt to, ko es (RŪTA Vimba) gadu darīju Berlīnē - UPCYCLING! Šoceturdien radošai pārstrādei tiks nolemti lietoti tējas maisiņi, tetra pakas un PET pudeles!
Laipni lūgti uz šitento pasākumu un ... bring Your trash on:
Kad - Ceturtdien, 14.aprīlī,
Kur - kafejnīcā Taka (Miera iela 10)
Cikos - no plkst. 19:00 – 22:00
Kas - notiks ceļojošās izstādes earth.re.create Latvijas pieturas atklāšana un UPCYCLING radošā darbnīca!!!

Izstādes atklāšanas pasākumā būs iespējams ne tikai aplūkot fotogrāfijas un no pārstrādājamiem materiāliem radītus tērpus, bet arī piedalīties dažādās interatraktīvas radošās pārstrādes (upcycling) darbnīcas, kurās apmeklētāji varēs iesaistīties, lai kopīgi meklētu praktiskus risinājumus tējas maisiņu, tetrapaku un citu materiālu otrreizējai pielietošanai. Būs iespēja noskatīties video par izstādes tapšanu, ekoloģiju, patērētāju kultūru un ražošanas industriju.

Tiem, kuriem patīk vairāk palasīties

Izstāde radīta 2010.gada vasarā projekta earth.re.create ietvaros Austrijā un atspoguļo austriešu, spāņu, vācu, zviedru un latviešu radošu cilvēku skatījumu uz modes ilgstspējības aspektiem, patērētāju sabiedrību un tās saistību ar ekoloģiju un attieksmi pret šķietami nevajadzīgiem un neizmantojamiem materiāliem. Izstādes mērķis ir ievest apmeklētāju patērētāju kultūras aizkulisēs, kritiski izvērtējot mums, eiropiešiem, tik raksturīgo dzīvesveidu, vērtības un paradumus.

„Patērētāju uzvedība, klimata pārmaiņas un cilvēktiesības ir ļoti cieši saistītas ar modi. Kā mēs zinām, mūsu apģērbus ražošanā nereti iesaistīti cilvēki, kas nesaņem atbilstošu samaksu, jeb strādā nepiemērotos apstākļos. Tāpat mēs zinām, ka aptuveni 80% no lietām, kuras iegādājamies, aptuveni pēc 6 mēnešiem savu vietu atrod atkritumu tvertnē,” atgādina projekta earth.re.create vadītāja Evelina Lundqvist.

Linki:
Projekts earth.re.create: http://www.earthrecreate.com/
ARTE TV video reportāža par projektu: http://www.arte.tv/de/suche/3439344.html .
Platforma ideju un zināšanu apmaiņai Dipadu: http://www.dotspretdotu.wordpress.com/
Kafejnīca TAKA: http://pataku.wordpress.com/


1 komentārs: